Продаж і обслуговування систем живлення на основі сонячної енергетики

Сонячна батарея — це група фотоелементів, що виробляє електричний струм під впливом сонячних променів.

Зовнішня простота конструкції дуже приваблива у порівнянні з турбінами гідроелектростанцій і атомними реакторами, але великих електричних потужностей, ніж одержувані на ГЕС і АЕС, використання сонячних батарей поки дати не може. Продаж і обслуговування систем живлення на основі сонячної енергетики ви можете заказати тут https://prel.prom.ua.

Продаж і обслуговування систем живлення на основі сонячної енергетики

Сонячна енергія для отримання електрики

Сонячне світло — основа тепла і життя на Землі, своїм достатком і легкої доступністю привертав допитливі всіх часів. Тисячі років тому великий Архімед за допомогою увігнутих відполірованих поверхонь бронзових щитів сфокусував промені сонця і підпалив дерев’яну ескадру римлян. Сонячні колектори — збирачі сонячного тепла — популярні і сьогодні при використанні в літніх душах на дачах і садових ділянках.

Сонячна енергія для отримання електрики стала застосовуватися тільки в середині минулого століття. Відкриття та використання внутрішнього фотоефекту в напівпровідникових фотоелементах, розвиток технології їх виробництва дозволили створити надійні конструкції сонячних батарей.

В результаті падіння світлових променів на поверхню напівпровідникового фотоелемента в останньому виникає спрямований потік електронів, який і називається електричним струмом. Величина його вимірюється в мікроамперах. Електрична потужність одного фотоелемента дуже маленька, тому їх з’єднують в блоки. Основними недоліками, що гальмують широке використання таких батарей, є:

  • невисока електрична потужність;
  • висока вартість виробництва.

Мала потужність сонячних батарей обумовлена ​​ще тим, що велика частина падаючого на них світлового потоку розсіюється, відбивається або поглинається без вироблення електричного струму (втрати — до 75%). Звідси низькі потужності фотоелементів і висока вартість їх електроенергії.

Принцип роботи пристрою сонячної батареї

Основним матеріалом для виробництва напівпровідникових фотоелементів є кристалічний кремній. Морські та річкові пляжі переповнені піском — яскравим представником кремнію, але містять всілякі домішки. Технологія очищення природного кремнію — дуже дорогий захід, що позначається на вартості фотоелементів.

Сонячну енергію активно стали використовувати в космосі. Сонячні батареї в космічних апаратах — основа для забезпечення харчування всієї бортовий космічної техніки. У побуті застосування фотоелементів зустрічається найчастіше в калькуляторах на сонячних батареях. Удосконалення технологій виробництва кристалічного кремнію призвело до створення сонячних батарей на фотоелементах нового покоління.

Побутове використання фотоелементів

Побутове використання фотоелементів, об’єднаних в блоки для створення достатньої електричної потужності, знаходить застосування в якості резервних джерел енергії для найпотрібніших побутових приладів.

Дачі та заміські будинки в умовах нашої дійсності дуже вразливі для тимчасових відключень електроенергії. Навіть елітні ділянки, забудовані розкішними будинками, не застраховані від цих явищ. Відсутність, хоча б тимчасове, можливості використання звичної побутової техніки:

  • холодильника,
  • мікрохвильової печі,
  • тостера,
  • телевізора — створює побутові незручності і дратує.

(No Ratings Yet)
Загрузка...