Четверг, 25 апреля, 2024
ДомойИнтересноКористь антивіруса для вашого комп'ютера

Користь антивіруса для вашого комп’ютера

Чи потрібен антивірус і навіщо його встановлювати на комп'ютері

Перш ніж переходити до питання про те, чи потрібен антивірус, коротко згадаємо про звичайний біологічний вірус. Потрапляючи в організм, цей вірус працює наступним чином. Він прикріплюється до живій клітині, потім проникає всередину неї і змінює «програму» роботи клітини. Клітка захворює, не виконує свої функції. Більш того, якщо клітина розмножується, вона дублює вірус в нових клітинах організму. Боротися з біологічними вірусами вкрай важко, так як проникнути всередину клітини з будь-якими речовинами, включаючи лікарські препарати, непросто і часто неможливо. Антивірус для вашого комп’ютера ви можете подивитись тут BITDEFENDER.UA.

Тепер про комп'ютерний вірус. Він теж проникає в «організм» комп'ютера, прикріплюється до комп'ютерних файлів, а потім проникає як би всередину цих файлів. Програма роботи, закладена всередині файлу, змінюється. Комп'ютерний «організм занедужує». Комп'ютер псується, перестає працювати зовсім або працює «через пень — колода».

Користь антивіруса для вашого комп’ютера

Навіщо потрібні віруси

Біологічні віруси є результат еволюції життя на Землі і взагалі у Всесвіті, якщо там є життя, а вона там, на кшталт, є. Віруси з'явилися набагато раніше, ніж багатоклітинні сучасні організми. Вони мало не найперші жителі нашої планети

Комп'ютерні віруси є наслідок файлової організації комп'ютерів. Були часи, коли робився вибір між файловими комп'ютерними системами і без файловими системами. Вибір був зроблений на користь файлів, оскільки це дає величезну різноманітність можливостей для застосування комп'ютерів.

Якщо є будь-який файл серед безлічі інших файлів на комп'ютері, то його можна розглядати як клітку багатоклітинного організму. А якщо є клітина, то може бути і вірус. Ось віруси і з'явилися — це маленькі програми (їх все-таки називають «код», а не «програма», хоча суть від цього не змінюється). Побудовано ці програми (цей код) так, щоб вірус міг «прикріпитися» до файлу, залізти всередину його і змінити тим самим роботу файлу.

Навіщо біологічні віруси прагнуть залізти всередину клітини? Тому що поза клітиною живого організму віруси є напівживий матерією. Вірус — це не клітка, це її маленький шматочок, нічого з себе не представляє поза клітиною. А ось разом з кліткою, куди вірус потрапляє, — це вже нова клітина з новими функціями, записаними в коді біологічного вірусу.

Навіщо комп'ютерного вірусу залазити всередину файлу? Та ж причина — вірус сам по собі є нікчемним програмка, користі від якої нуль без палички. Вірус — це не файл, а його маленький-премаленькій шматочок, який не представляє інтересу для комп'ютерної обробки. А ось разом з файлом, куди вірус проник — це вже повноцінний файл, правда, його функції зовсім інші, ніж були у незараженої вірусом файлу.

Виходить, однак, що віруси потрібні для того, щоб псувати живі клітини (якщо мова йде про біологічні віруси) або псувати нормальні файли (якщо ми говоримо про комп'ютерних системах).

Комп'ютерні віруси призначені для того, щоб псувати нормально працюють файли. Їх призначення — зробити так, щоб комп'ютер або перестав працювати зовсім, або щоб комп'ютер почав працювати за зміненою програмою.

Чи небезпечні комп'ютерні віруси

Почнемо з того, що під комп'ютером слід розуміти все, що побудовано як комп'ютер. Це і смартфон, і планшет, і ноутбук, і багато іншого, що при розгляді як би зсередини містить файли з програмами і даними. Ось саме в ці пристрої мріють потрапити віруси.

Вірусам всередині комп'ютера добре. Там є файли, до яких можна «прикріпитися», а потім уже «розвернутися» на повну котушку. Що вміють робити віруси після того, як вони стають частиною комп'ютерів, частиною їх файлової системи? Вони вміють бешкетувати і псувати.

Наприклад, заражений вірусом файл може зашифрувати вміст всіх файлів комп'ютера. Комп'ютер припинить свою роботу і більше ніколи не відновиться самостійно. Вірус, прикріпили до файлів комп'ютера, може вартувати цікаву для нього інформацію, скажімо, паролі доступу до сайтів, до банківських систем. І як тільки інформація, що цікавить буде вводитися користувачем комп'ютера (телефону, смартфона, планшета, ноутбука і інших гаджетів), вірус зможе цю інформацію перехопити, записати і відправити «куди слід», користуючись інтернет з'єднанням комп'ютера. В результаті інформація «витече» з комп'ютера в руки зловмисників — авторів вірусу.

Взагалі, розповідати про можливі злочини — це те саме написання детектива, де спочатку шахраї і вбивці роблять свою брудну справу, і тільки ближче до кінця книги їх чекає заслужена кара. Тобто писати про жахи вірусів можна багато і довго. А чи варто? І так зрозуміло, що вірус всередині комп'ютера — це погано! Тому що вірус може накоїти непоправних справ …

Похожие записи

Популярное