Пятница, 19 апреля, 2024
ДомойИнтересноОсушувачі повітря для басейнів

Осушувачі повітря для басейнів

Осушувач повітря для басейну — як вибрати, розрахунок і коли потрібен

Осушувачі повітря для басейнів — дороге, гучне і безглузде обладнання. Осушувачі придумані для комерційних басейнів, де дзеркало води постійно відкрито.

У приватних басейнах осушувачі не потрібні. У цій статті поясню, коли потрібен осушувач, як його підібрати, чому осушувач — викинуті гроші і як ефективніше видаляти вологу. Осушувач не вирішить Вашу проблему.
У басейні все одно знадобиться вентиляція, за яку потім доведеться додатково платити.

Я розраховую вентиляцію для басейну, яка повністю замінює установку осушувача. Коштує така система на 30% дорожче і видаляє не тільки вологу, але і запахи.

Осушувачі повітря для басейнів

Коли осушувач необхідний?

Осушувач потрібен в лазні c купіллю або у великому комерційному басейні. Осушувач в приватному басейні — запасний варіант.
Основні випадки, коли потрібен осушувач повітря:

1. Холодний басейн або купіль в лазні

У вас невелика СПА-зона з купіллю, сауною і хамамом.

2. Немає місця для вентиляції

До мене звернувся Євген. У нього в басейні низькі стелі — повітроводи не обдуриш. Немає простору для вентиляційної установки — всюди натяжні стелі.

3. Будівництво завершено, а про вентиляцію забули

У басейні готова обробка, а вентиляції немає. Оптимальний вихід — осушувач.

4. Басейн без покривала

Ваш басейн буде завжди відкритий. Дзеркало води закриватися не буде. Ніякого екрану. В такому випадку вентиляція буде працювати постійно і багато споживати. Залишається тільки осушувач.

5. Басейн в цокольному поверсі з готовою обробкою

Басейн в цоколі, а паркан і викид повітря від вентиляції потрібно робити в рівні 1 поверху. Значить нам потрібні 2 отвори в перекритті 450х250 мм. Такі отвори потрібно посилювати — це складно і дорого. Та ще й оздоблення на першому поверсі готова. Стяжка залита, теплі підлоги. Немає сенсу, тому ставимо осушувач.

6. Цілодобовий комерційний басейн

Басейн в фітнес-клубі працює і вдень, і вночі. Днем, коли багато відвідувачів, працює і вентиляція, і осушувач. Вночі тільки осушувач.

Головна перевага осушувачів

Осушувач легко можна встановити в басейн з готовою обробкою — це головна перевага. У моїй роботі бували випадки, коли Замовник згадував про вентиляцію занадто пізно. В такому випадку осушувач — відмінний вихід. Устаткування компактне, можна швидко купити і змонтувати. Так, працює погано; да, шумить. Але це краще, ніж розбирати стелі і прокладати повітроводи. Тим більше, в осушувачах досить точний датчик вологості.

Що краще в басейні: вентиляція або осушувач

Як я вже писав, для маленьких СПА-зон в лазнях або лікувальних центрах з купіллю оптимальне рішення — настінні осушувачі повітря. Вони компактні і не вимагають змін в обробці приміщення, в той час як систему вентиляції можна зручно змонтувати тільки на етапі будівництва або ремонту будівлі. У готовому басейні доведеться розбирати стелі і шукати оптимальне рішення для повітропроводів. Потрібно пам’ятати, що осушувач повітря — це звичайний фреоновий кондиціонер в єдиному корпусі, тому компресор встановлений всередині приміщення і сильно шумить.

Для стандартних басейнів, як в приватних будинках, так і в спортивних центрах, оптимальне рішення в 90% випадках — система вентиляції без осушення.

У великих комерційних басейнах найчастіше проектуємо комбінований варіант припливно-витяжної вентиляції і осушувача. Таким чином, за рахунок осушувача ми фактично зменшуємо розмір повітропроводів, решіток та вентиляційних установок, тому що більшу частину вологи буде видаляти безпосередньо сам осушувач. Також зменшується і навантаження на систему вентиляції.

Поєднання вентиляції і осушувача в комерційних басейнах скоріше необхідність. У нічний час, коли басейн не працює або відвідувачів, мало вентиляція вимкнена, і працює канальний осушувач. Днем, коли відвідувачів багато і потрібно забезпечувати повітрообмін, працює і вентиляція, і осушувач.

Також комбінування вентиляції осушувача застосовується в нестандартних басейнах. Наприклад, коли до вентиляції потрібно підключити не тільки сам басейн, а й суміжні приміщення — масажний кабінет, зону відпочинку, і т.п.

Вибираючи між і осушувачем і вентиляцією потрібно пам’ятати, що систему вентиляції в басейні все одно доведеться робити. Осушувач не контролює мікроклімат в приміщенні: чи не видаляє запахи, не дає свіже повітря, а тільки видаляє вологу.

Похожие записи

Популярное