Пятница, 19 июля, 2024
ДомойИнтересноВуличне освітлення. Що потрібно знати?

Вуличне освітлення. Що потрібно знати?

Датчики руху для освітлення

Останнім часом ці прилади отримали широку популярність і перестали бути спеціалізованим пристроєм або предметом розкоші, а стали засобом економії електроенергії.

Корисними такі прилади будуть як для зовнішньої установки (вуличне освітлення), так і для внутрішнього (освітлення квартир, під’їздів, комор, складів, коридорів і т.п., тобто приміщень в яких немає постійної присутності людей, проте виникає часта необхідність вмикати і вимикати світло).

Вуличне освітлення. Що потрібно знати?

Види датчиків руху для включення світла

Однією з важливих характеристик цих приладів є кут огляду, який може становити від 120 до 360 °. Згідно з цим їх поділяють на два типи:

  • датчики без можливості регулювання кута огляду — сюди відносяться стельові варіанти, вони мають стандартний кут огляду 360 °, їх робочий радіус становить 6 м;
  • датчики з можливістю регулювання кута огляду. Ці датчики встановлюються на стіну. Вони зручні тоді, коли є необхідність тимчасового контролю певної зони. Можуть мати кут огляду до 270 °.

У цих приладах є можливість відрегулювати такі параметри:

  • часовий інтервал — час, протягом якого горить світло після останнього зафіксованого рух. Залежно від моделей він може становити від 5 с до 10 хв;
  • рівень освітленості — цей параметр дозволяє налаштувати прилад на різний час спрацьовування залежно він часу доби (якщо немає необхідності днем ​​вмикати освітлення);
  • чутливість — при великій чутливості датчик краще реагує на рух, однак тоді можуть виникати помилкові спрацьовування, якщо їх занадто багато чутливість приладу слід знизити. Також часто виникає необхідність змінювати цей параметр в залежності від пори року, оскільки у нас досить сильно змінюються температурні умови роботи датчика.

Ці датчики не виробляє ніякого випромінювання. Принцип їх роботи заснований на вбудованих інфрачервоних датчиках. Прилад сканує зону огляду і спрацьовує при зміні температури в певній її області (появі людини). Датчики не реагують на повільне зміна температури поверхні (наприклад, внаслідок нагрівання сонцем), проте він може зреагувати на потік теплого повітря. Якщо він був незначним, то краще відрегулювати чутливість датчика. Однак часто в результаті такої реакції датчики руху можуть виконувати роль своєрідної пожежної сигналізації.

Похожие записи

Популярное