Які іграшки рекомендують спеціалісти для дітей першого року життя

Які іграшки рекомендують спеціалісти для дітей першого року життя

Іграшки відіграють важливу роль у розвитку малюка починаючи з тримісячного віку. Саме в цей період діти починають звертати увагу на навколишні речі, вчаться фокусувати погляд і прагнуть до всього доторкнутися. Товари для дітей до року повинні мати особливі характеристики, зокрема, бути безпечними, якісними та відповідати віковим особливостям. Широкий асортимент іграшок для дітей віком від 0 років представлений на сайті магазину Obetty. Перейдіть за посиланням https://obetty.com.ua/vazrast-0-12-mesyatsev/ та вибирайте найкращі розвиваючі іграшки для свого малюка.

Рекомендації щодо вибору від фахівців

Вибираючи іграшки для немовлят, слід враховувати рекомендації педіатрів та фахівців із розвитку. Не всі продукти можна використовувати протягом першого року життя.

Які іграшки можна купувати дитині до року:

 • Без дрібних деталей. Малюки воліють вивчати навколишній світ тактильним способом. Вони все чіпають, стискають, кришать і т.д. Тому іграшки, які мають дрібні деталі, є для них небезпечними. Деякі елементи можуть потрапити до дихальних шляхів, що може призвести до серйозних наслідків.
 • Не рекомендується купувати дітям до 6-7 місяців текстильні іграшки. Це всілякі плюшеві ведмедики, зайчики та ін. Вони не сприяють розвитку, збирають пил, легко забруднюються і швидко стають непридатними.
 • Вироби для немовлят мають бути максимально безпечними. Це стосується як матеріалу виготовлення (він повинен бути нетоксичним), так і форми. Вибирайте іграшки без гострих кутів, частин, що виступають, і іншого, чим можна поранитися, пошкодити очі і т.д.
 • Попри поширене судження, іграшки для дітей до 1 року не повинні бути надто яскравими. Краще вибрати річ у спокійних відтінках, бажано одноколірну. В іншому випадку мозок і очі дитини швидко втомлюватимуться.

Вибір іграшок відповідно до віку

Головне правило — вибирати іграшки виходячи з вікових особливостей дитини:

 1. Діти тримісячного віку практично весь свій час проводять у колисці. Тому для них рекомендовані підвісні іграшки на кшталт мобіля. Це може бути музичний або варіант, що світиться, та викликає інтерес і утримує увагу.
 2. В 4-5 місяців діти вже тримають голівку і часто лежать на животі. У цей час можна розглядати цікаві картинки та вивчати на дотик різні текстури. Для цих цілей чудово підійде навчальний килимок.
 3. Піврічну дитину цікавить усе, що шумить, рухається і сяє яскравими вогниками. Тому можна вибрати рухливі іграшки, які мотивують почати повзати.
 4.  У 7-8 місяців малюки вчаться розрізняти кольори, звуки та текстури. Для цього віку підійдуть різні кубики, пірамідки та музичні іграшки.
 5. Для дітей віком від 9 до 10 місяців можна купувати вироби з кнопочками, які при натисканні видають звуки. Вони дозволяють вивчати назви тварин, кольори тощо.
 6. Діти в 11 місяців володіють більш складними навичками дрібної моторики. Для них можна купувати різнокольорові іграшки з кнопками, музичні, рухомі і т.д.

На упаковці кожного товару виробники вказують рекомендований вік.

Популярні іграшки для дітей від 0 до 1 року

Розглянемо докладніше найпопулярніші варіанти іграшок для дітей до 1 року:

 • Мобіль. Мобіль є першою доступною дитині розвагою. Це пристрій, який встановлюється в колиску, може рухатися і видавати звуки. Вчить концентрувати увагу, розвиває зорові навички та здатність реагувати на звуки.
 • Ігрові килимки з музичною панеллю. Це килимки, поверх яких розташована м’яка дуга, на якій знаходяться брязкальця. Вироби видають різні звуки, сприяють сенсорному розвитку та тактильному пізнанню навколишнього світу. Підходять для дітей від 1 місяця.
 • Тактильні книги. Приємні на дотик книги з різними звірятами, рослинами, явищами природи тощо. Гра з такими книжками розвиває дрібну моторику рук та тактильне сприйняття.
 • Музичні іграшки. Такі вироби можуть бути виконані у формі керма, синтезатора тощо. Вони видають звуки тварин, приємні мелодії тощо.
 • Бізіборди. Чудовий варіант для дітей від 8 місяців. Бізіборди розроблені на основі методики Монтессорі для розвитку дрібної моторики та інших корисних навичок.

Ці та інші розвиваючі іграшки для дітей від 1 року шукайте на сайті Обетті. Компанія здійснює доставку до Києва та інших міст країни.

Популярные записи

Влияние алкоголя на организм человека: учёные провели исследования

  Понимание того, как алкоголь влияет на организм человека, особенно важно в современном обществе, где алкоголь является распространенным средством для социального общения, расслабления и веселья....