Який ковролін купити — комерційний або побутовий?

Швидкий ривок, зростання і розвиток технологій за останні кілька років — все це відобразилося у багатьох сферах діяльності людини. З'явилися нові матеріали й устаткування, змінився сам підхід до виробництва товарів і сировини. Не виключенням стала і будівельна галузь. Серед величезного асортименту видів покриттів для підлоги окреме місце на ринку будівельних матеріалів займає лінолеум.

Комерційний лінолеум — довговічний матеріал для підлоги

Комерційний лінолеум відноситься до того виду підлогових покриттів, застосування яких актуально на будівельних об'єктах абсолютно різного рівня. Як і всі види будівельних матеріалів, він має свою класифікацію, види і підвиди. Якщо побутової вид використовується в основному для укладання в житлових приміщеннях, то інші класифікації лінолеуму застосовують в спеціалізованих установах, в залежності від призначення і марки самого матеріалу. В основному це місця підвищеної прохідності, промислові та спеціалізовані об'єкти.

Від інших будівельних матеріалів для підлоги лінолеум відрізняється тим, що поряд з високими естетичними та експлуатаційними властивостями він відносно недорогий. Лінолеум довговічний, має різноманітну палітру колірних рішень і цілий ряд технологічних ознак в залежності від класифікації. Окрему сходинку в даному сегменті ринку займає комерційний лінолеум — якісне і довговічне покриття для підлоги, стійке до стирання і різних ушкоджень.

Який ковролін купити — комерційний або побутовий?

Комерційний лінолеум і його характеристики

Комерційний лінолеум використовують як в житлових, так і в промислових приміщеннях. Він досить зносостійкий, тому його часто можна побачити в вагонах метро і електричках, в актових залах і рекреаціях шкіл, фітнес-клубах і поліклініках. Комерційний лінолеум ділиться на окремі типи.

Проводять цей вид матеріалу з ПВХ, профарбовуючи його по всій товщині. За час експлуатації малюнок не стирається і покриття не змінює свій яскравості. Комерційний лінолеум може прослужити до 30 років і це в умовах жорсткої експлуатації. Він стійкий до деформацій, вологостійкий і екологічно безпечний. Даний вид покриття з успіхом використовують в тандемі з системою «тепла підлога».

Технічні характеристики підлогового матеріалу даного типу звернули на себе увагу, і знайшли відгук у багатьох покупців. Відмінна якість комерційного лінолеуму підтверджують будівельні організації і самі укладальники підлогових покриттів. Крім стандартних характеристик, комерційний лінолеум має певні властивості, такі як: вогнетривкість, стійкість до хімічних реактивів і підвищена звукопоглощаемость.

Стандартні параметри покриття:

 • товщина підлогового матеріалу — 2-4 мм;
 • поверхневий шар — 0,7-1 мм;
 • ширина — 2-4 м;
 • вага одного м2 — приблизно 3 кг.

Типи комерційного лінолеуму

 1. Комерційний лінолеум буває різним і ділиться на два основних типи: гомогенний і гетерогенний.
 2. Гомогенний — складається з одного шару без основи, це повністю однорідний матеріал. Він, як правило, тонше гетерогенного виду, його товщина складає 3 мм.
 3. Гетерогенний — має єдину структуру, зібрану з декількох шарів, в неї входить: базова основа, армуючий елемент, шар з ПВХ з малюнком і захисна плівка з особливо міцного вінілу. Даний вид відрізняється більшою товщиною (приблизно 6 мм) і стабільними розмірами.

Але і це ще не все, лінолеум комерційний ділиться на окремі типи, в залежності від призначення. Покриття, призначені для укладання в спеціалізованих приміщеннях, мають свої відмінні властивості. До типів комерційного лінолеуму можна віднести:

 1. Антибактеріальний — даний тип лінолеуму зазвичай використовують в поліклініках і медичних центрах.
 2. Антистатический варіант наділений струмопровідними і токорассеивающего властивостями, що дозволяє з успіхом застосовувати його в різних лабораторіях, рентген-кабінетах, скрізь, де є підвищений контакт з електрикою.
 3. Антиковзаючий тип лінолеуму виробляють, додаючи в його склад корундову крихту. Своє застосування він знаходить в приміщеннях з підвищеною вологістю.
 4. Акустичний тип має підвищену звукопоглощаемость, має вспененное покриття, за рахунок чого його часто укладають в бібліотеках.
 5. Спортивний тип говорить сам себе, його використовують для облаштування фітнес-центрів.
 6. Натуральний комерційний лінолеум — відмінний варіант для облаштування житлових приміщень.
(No Ratings Yet)
Загрузка...