Конвекційні печі: принцип роботи та їх призначення

Конвекційна піч. Види і пристрій. Робота і особливості

Існує безліч спеціального обладнання, яке створено для того, щоб полегшити працю кухаря і прискорити приготування їжі. Важливим етапом розвитку обладнання для кухні стало винахід універсального пристрою, в якому поєднуються властивості шафи для смаження і пароварки. Це пристрій називається конвекцією піч. Для замовлення конвекционной печі рекомендуємо перейти в магазин Lodmar.

Конвекційні печі: принцип роботи та їх призначення

Така піч вперше була оприлюднена в Німеччині в 1976 році. З того часу конвекційні печі зазнали багато змін, починаючи від простого обладнання з ручною подачею води, до електронних мікропроцесорних систем, які повністю керують приготуванням їжі.

На російському ринку такі печі мають невелику популярність. Вони з’явилися зовсім недавно, але відразу отримали позитивну оцінку фахівців. Багато ресторанів і закладів громадського харчування вже застосовують у своїй роботі даний вид обладнання. Постійно зростає попит на обладнання з керуванням в автоматичному режимі. Печі стали обов’язковим обладнанням для якісного приготування їжі.

Особливості

Конвекційні печі є професійним обладнанням, в якому застосовуються різні поєднання конвекції і пара для того, щоб зробити термообробку продуктів. Основною перевагою подібних печей є легкість у використанні і економія електроенергії. Пароконвекційні печі можуть здійснювати більшість операцій, пов’язаних з тепловою обробкою продуктів харчування. При цьому вони замінюють різні види побутового обладнання кухні.

Якщо їх порівняти зі звичайними печами і іншим термообладнанням, то конвекційні печі дають можливість знизити витрати електроенергії та збільшити швидкість приготування їжі. Економія енергії виникає через швидке початку робочого циклу, при відсутності витрати енергії в перервах між операціями.

Їжа з конвекційної печі зберігає вітаміни і інші мікроелементи, корисні для людини. Можливість завантажувати відразу декілька продуктів робить конвекційну піч дуже зручною. Основною умовою для цього є вимога однакової температури обробки всіх завантажених продуктів. При такому процесі термообробки кожен продукт має свій власний смак і не змішується зі смаками інших продуктів.

За рахунок зниження витрат електроенергії піч швидко окупається. Термін повернення вкладених в неї коштів складе не більше двох років. Термін служби таких печей становить понад 10 років. У невеликих закладах громадського харчування з невеликою кількістю відвідувачів конвекційна піч дає суттєву економію за рік. Чим більше відвідувачів, тим вище економія.

Види і пристрій

Конвекційні печі поділяють на кілька видів за певними критеріями, які впливають на їх вартість. Так, наприклад, в залежності від наявності системи зволоження печі діляться:

  1. З паровим зволоженням.
  2. Без зволоження.

Піч з зволоженням повітря парою поєднується з випічкою хлібобулочних виробів, так як не дає продукції стати сухою. Тісто швидше підходить, чи не пересихає, вироби стають м’якше і легше, створюючи апетитний аромат. Опція зволоження потрібна для глазурування борошняних виробів. Ця операція проводиться на початку випічки.

Відмінною покупкою буде конвекційна піч на газі, яка може функціонувати при підключенні до газової системи. Основним її перевагою є мала витрата електричної енергії. Для підприємств харчування оптимальним варіантом є застосування конвекційних печей для випічки дрібних кондитерських виробів.

(No Ratings Yet)
Загрузка...