Четверг, 9 мая, 2024

Телескоп

Спостерігати за астрономічними об’єктами неозброєним оком складно, і для любителів астрономії було створено телескоп. З їх допомогою можна багатократно збільшити зображення і детально розглянути будову найближчих планет і віддалених туманностей.

Які існують види телескопів

Сучасний ринок оптичної продукції пропонує широкий асортимент приладів з різними конструктивними особливостями. Телескопи виробляють безліч компаній по всьому світу, і завдяки великій конкуренції всі намагаються виготовляти високоякісні і міцні моделі.

Орієнтуватися в такому різноманітті навіть професійним користувачам не просто. Для цього і існує універсальна класифікація, в якій телескопи поділяються на наступні види:

  • Рефрактори — центральна деталь складається з декількох лінз і має переваги перед дзеркальними телескопами виглядом широкого поля огляду. Мінімальне розсіювання світла значно спрощує спостереження.
  • Катадіоптричні — основними елементами є лінза і дзеркало одночасно. Зазвичай такі телескопи мають невеликі розміри, не спотворюють форму небесних об’єктів і передають максимально точне зображення.
  • Рефлектори — дзеркальні телескопи, що мають значні переваги і максимально точно відображають об’єкти та їх колірну гаму. Для них характерні великі розміри і використовуються в основному науковими організаціями та великими астрономічними центрами.
  • Телескоп Шмідта-Кассегрена — професійні пристрої, які передають зображення небесних об’єктів та небесних ділянок максимально точно. Використовуються в професійних цілях організаціями і центрами.
  • Річі-Кретьєна — телескопи для наукових досліджень в області астрономії, космонавтики і т. д. За принципом цього телескопа був розроблений легендарний Габбл. Основними елементами є дзеркала, які передають максимально точне зображення космічних об’єктів.
  • Телескоп Максутов-Кассегрена — лінзовий тип, відноситься до любительських телескопів, передаване зображення практично не має спотворень і володіє широким діапазоном збільшення.
  • EdgeHD — професійний тип найвищої якості з ідеальним передаванням зображення космічного об’єкта. Має широкий кут огляду і максимально точну колірну гаму.

Звісно ж, розробники також не забули про дітей, для яких створені чудові компактні телескопи. Вони виконують дві важливі функції — дитина має чудову іграшку і, в той же час, отримує багато корисних знань.

Як обрати телескоп

Вибір телескопічного приладу напряму залежить від сфери застосування. Для професіоналів варто звертати зір на відповідні моделі, аматорам слід приділяти увагу лінзовим або дзеркальним типам з компактними розмірами.

Щоб зробити правильний вибір і купити телескоп, досить звернутися до професіонального консультанта Інтернет-магазину «Профоптика». Завдяки безпосередньому співробітництву з виробниками оригінальної продукції і налагодженій логістиці, компанія пропонує багатий асортимент пристроїв на будь-який рівень бюджету.

Похожие записи

Популярное