Среда, 8 мая, 2024
ДомойИнтересноВибір мисливської зброї

Вибір мисливської зброї

Ви довгий час плекали мрію про вогнепальну зброю, і ось, нарешті, все болісні етапи оформлення дозволу позаду і ви тримаєте заповітний зелений листок в руках. Саме час видихнути і вдихнути знову, тому що вибір першого рушниці — це скрупульозний і відповідальне питання. Вам ще нема з чим порівняти і навички у стрільбі немає, а значить, рушниця має бути зручним, надійним і простим в зверненні. Це дозволить вам опанувати майстерністю мисливця і зрозуміти що допомагає саме вам робити точні і ефективні постріли. Вибір мисливської зброї доступний вам тут arms.in.ua.

Сьогодні ми з вами обираємо гладкоствольну рушницю і розкриємо деякі нюанси, щоб звузити коло пошуку вашого ідеального рушниці.

Переломка або напівавтомат? Плюси і мінуси

Почнемо з того, що гладкоствольна зброя може бути різним по конструкції. Яку саме вибрати — вирішувати вам. Кожне рушницю має як свої мінуси, так і плюси. Щоб розібратися яке саме рішення ваших проблем, давайте познайомимося з деякими основними конструктивними особливостями рушниць.

Вибір мисливської зброї

Способи перезарядки рушниці

За способом зарядки рушниці можуть бути:

  • переломний;
  • напівавтоматичне;
  • помпову;
  • Поздовжньо-ковзаючі.

Переломні рушниці. Мабуть, найбільш затребувані серед мисливців з будь-яким досвідом. Це зручна, довговічна і досить проста конструкція. Дрібні ремонтні роботи можна проводити навіть самостійно. Але перезарядку робити досить складно, особливо при поганих погодних умовах.

Такі рушниці можуть бути двостволки і одностовбурні. Кількість пострілів при цьому буде обмежена і швидкість теж невисока, за рахунок постійного перезарядження. Але, зате, «переломка» навчить вас грунтовно цілитися і економити боєприпаси. Переломні рушниці розрізняються по розташуванню стовбурів — вертикально і горизонтально. Перші забезпечують хороший огляд і потрапляння в рухому ціль, але, при цьому володіють, так званої, «парусністю». Це означає, що при шквальних поривів вітру рушницю може кинути в бік, що завадить зробити постріл. Рушниці з горизонтальним розташуванням стовбурів позбавлені цього недоліку, але прицілювання буде не таким простим, особливо на далеких дистанціях.

Існують два механізми вилучення стріляних гільз у «переломок» — екстарктор і ежектор. Перші висувають гільзу з патронника і її можна спокійно забрати рукою. Ежектор викидає гільзу за допомогою пружини. Це не дуже зручно, тому що не завжди виходить знайти і зібрати всі стріляні гільзи, але, зате такий механізм рішуче збільшує швидкість стрільби, не відволікаючи вас на витягування використаних гільз.

Напівавтоматичні рушниці. Можуть бути одноствольний або двоствольними. Вони мають магазин, в який поміщаються кілька патронів. Таке рушницю виробляє перезарядку за рахунок порохових газів і дозволяє зробити до 10 пострілів підряд. Конструкція подібних рушниць більш складна і вимагає втручання фахівця при виявленні якихось несправностей. Самостійний ремонт може призвести до безнадійної псування рушниці. Незважаючи на величезну перевагу перед «двостволками» у вигляді можливості зробити поспіль кілька пострілів, напівавтомати не мають такої гарної керованості. У зв’язку з тим, що основні органи (затвор, магазин, стовбур) зміщені вперед, баланс не буде таким точним, як у «переломка».

За конструкцією механізму перезарядження рушниці бувають: Газовідвідні. Принцип дії заснований на тиску порохових газів. Частина відводиться через отвір в каналі ствола в робочу камеру і впливає на поршень, який відходить назад і відкриває затвор. При цьому проводиться викидання гільзи і взведення бойової пружини. Такі рушниці вимогливі до догляду, досить важкі в порівнянні з інерційними. Але при цьому віддача при пострілі набагато м’якше, а стрілянина навскидку буде набагато легше.

Похожие записи

Популярное