Воскресенье, 28 апреля, 2024
ДомойИнтересноЯк доглядати за бровами після перманентного макіяжу

Як доглядати за бровами після перманентного макіяжу

Красива лінія брів завжди прикрашає людину, робить вираз обличчя чіткішим і гармонійнішим. Домогтися ідеального вигину лінії, кольору та ширини можна різними способами, найефектніший і найтриваліший з яких – перманентний макіяж. Ця майже безболісна процедура по внесенню фарбуючого пігменту у верхні шари шкіри є безпечною, але вимагає від жінки ретельного догляду після завершення процедури.

Як часто та якими засобами потрібно обробляти брови після татуажу – все у цій статті. Ну а якщо хтось поки що не може зважитися на інвазивну корекцію, можна скористатися процедурою біотатуажу брів хною.

Як доглядати за бровами після перманентного макіяжу

Догляд за бровами у перші кілька діб після татуажу

Перманентний татуаж брів – процедура малоінвазивна, вона схожа на мікроін’єкції, що проводяться косметологами, але замість косметичного засобу використовується спеціальний фарбуючий пігмент. За допомогою спеціального інструменту він надходить під шкіру, забарвлюючи її у вибраний відтінок. Якщо є мікропроколи — є травмування шкіри, що супроводжується відділенням лімфи, легким набряком та почервонінням.

Щоб допомогти шкірі швидко впоратися з травмами, а також запобігти інфікуванню, майстри татуажу обробляють робочу зону спеціальними засобами, а клієнту рекомендують схему догляду в домашніх умовах безпечними антисептиками. Зазвичай це:

  • хлоргексидин (0,05%);

  • мирамістин;

  • левомеколь;

  • розчин фурациліну на воді.

Першим і самим популярним антисептиком вважається розчин хлоргексидину. Це безспиртовий антисептик, що вбиває більшість відомих бактерій та сприяє загоєнню шкірних ушкоджень.

Брови протирають хлоргексидином, нанесеним на чистий ватний диск або стерильну серветку щонайменше 3 рази на день. Так як кожен організм індивідуальний, то і об’єм лімфи, що виділяється в зоні брів, може бути різним. Якщо виділень занадто багато, процедуру повторюють 5-6 разів на день і навіть уночі. Активне виділення лімфи відбувається у перші 1-3 доби, тому обробка триває весь цей період. Головне – не терти шкіру та не використовувати надто мокрий диск.

 

У перші кілька днів після процедури не можна користуватися засобами, які містять спирт або перекис водню. Вони сушать шкіру і можуть суттєво вплинути на відтінок пігменту.

Засоби і правила догляду за бровами, що гояться

Етап загоєння шкіри після процедури татуажу починається з появою скоринок та легкої сверблячки. Почервоніння і набряк до цього часу пропадає, а це говорить про благополучне проведення процедури та правильний догляд після неї. Корочки видаляти не можна, вони повинні відійти самостійно, інакше висока ймовірність повторного травмування та відновлення виділення лімфатичної рідини. Все це збільшить період реабілітації та знизить відсоток залишку пігменту під шкірою.

Чим краще обробити брови на цьому етапі? Підійде безпечний і гіпоалергенний крем або мазь без спирту з ефектом, що загоює і пом’якшує:

  • Бепантен;

  • Депантенол;

  • Вазелін;

  • Солкосеріл;

  • Контрактубекс.

Засоби наносять легким шаром після вмивання стерильною ватною паличкою або руками. Не можна надовго залишати засіб на шкірі, щоб не забивати пори. Тому через 20-30 хвилин шкіру протирають ватним диском (ватою), прибираючи надлишки крему. Зазвичай процедуру повторюють 2-3 рази на день або частіше, якщо шкіра дуже суха і утворюється багато скоринок.

Перед тим, як вибрати засіб для обробки, важливо дослухатися рекомендацій майстра перманентного татуажу та ознайомитися зі складом. У разі алергії на компоненти вибирають альтернативний засіб або гіпоалергенний дитячий крем з натуральними компонентами, який рекомендують дерматологи з перших днів життя дитини.

Догляд на завершальному етапі

Приблизно до кінця 2 тижнів, а інколи трохи раніше чи пізніше, процеси загоєння та відновлення шкіри завершуються. Скоринки відходять разом із частиною пігменту. Брови набувають більш натурального і природного зовнішнього вигляду. Чи потрібний догляд на даному етапі?

Якщо шкіра як і раніше страждає на сухість або видно залишки скоринок, можна продовжувати наносити на зону брів крем або мазь (наприклад, Бепантен), але 2 обробок на день буде достатньо: вранці і ввечері після вмивання. Якщо ненароком були зняті залишки скоринок рукою, зону можна обробити антисептиком одноразово. В інших випадках особливий догляд не потрібен.

Поради та рекомендації від професіоналів

У холодний і теплий сезон фахівці перманентного макіяжу рекомендують користуватися додатковими засобами догляду. Влітку, коли сонце особливо активно і ультрафіолет легко проникає у шкіру, зону перманента потрібно берегти набагато ретельніше. Це означає, що на відкритому сонці можна бути не більше 30 хвилин без головного убору. Якщо є капелюх чи кепка, то довше. Крім цього, важливо дбати про шкіру за допомогою спеціальних сонцезахисних засобів зі ступенем захисту 30-50 SPF.

У зимовий період зі зниженими температурами та холодними вітрами важливо додаткове зволоження шкіри. За 30 хвилин до виходу на вулицю шкіру в області брів обробляють кремом на жировій основі, щоб створити на ній захисну плівку від пересихання. Це попередить почервоніння і зайве утворення скоринок, що лущаться. Для цього цілком підійде Бапантен.

Після перманентного татуажу догляд потрібен і важливий, від нього залежить, як поведе себе пігмент і скільки його залишиться після загоєння. Не можна нехтувати спеціальними засобами догляду та не слухати рекомендації майстра. У такому разі результат процедури радуватиме щодня.

Похожие записи

Популярное